denturysta.pl

lekarze specjalisci do ktorych nie trzeba miec skierowania

lekarze specjalisci do ktorych nie trzeba miec skierowania

Nowy Leczenie hemifacial Skurcz

Hemifacial skurcz jest chorobą, która dotyka mięśnie jednej strony twarzy i świadczy mimowolnych skurczów mięśni. Te zwykle zaczynają się drgania oka następnie może przejść do mięśni po tej samej stronie powierzchni łącznie z językiem.

Jako emerytowany lekarz miałem okazję podczas świadka tych objawów pierwszej ręki, obserwując je w mojej żony, który w wieku 67 stanowi inaczej doskonałe zdrowie.dobry rehabilitant kraków Zaczęła narzekać oka skurcze mięśni przez kilka lat; Następnie opracowano ekstremalną wrażliwość na światło (światłowstręt) około trzech lat temu. Potem rozwinął zgrzytanie zębami, wbijając jej szczękę do przodu i gryzienie jej językiem.

Ona została oceniona na University of Colorado Dental School, ale nie diagnoza została wykonana. Wreszcie okulista ocenia ją i zasugerował, że miała hemifacial skurcz, który został potwierdzony przez neurologa. Ona następnie leczono przeciwdrgawkowe leki, Dilantin. Niemniej jednak, że nadal ma objawy.

Jej objawy obejmowały mrowienie jej język do przodu, szczęki wepchnięcie, niewyraźnie jej słowa i gryzienie jej język i niektóre mimowolne skurcze w dłoniach i ramionach, a może nawet rozwijać ból i skurcze mięśni szyi i barku.

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy, ona opracowała program ćwiczeń, który jego zdaniem ma znacznie zmniejszyć jej objawy. Są to proste zestaw ćwiczeń, które Występuje trzy razy dziennie, rano, czasem w ciągu dnia, jak iw nocy.

Te ćwiczenia to dość proste do wykonania: otwiera usta, oczy i dłonie jak najszerszy, przykleja się jej język jak najdalej i wykonuje głębokie oddychanie brzuszne. Trzyma tej pozie przez około 5 sekund, a następnie zwalnia. Występuje to ćwiczenie 10 razy; pięciokrotnie z językiem wystające i pięć razy z języka zrelaksowany (w swojej normalnej pozycji).

Wszystkie objawy mogła wydawało rozwiązany w ciągu kilku godzin.

– autor artykułu