denturysta.pl

lekarze specjalisci bemowo

lekarze specjalisci bemowo

Muzyka – Medycyna dla serca

Moc muzyki integrować i leczyć. , , jest dość fundamentalne. To jest najgłębszy nonchemical leków. – Oliver Sacks „Przebudzenia”

Muzyka jako siłę uzdrawiającą sięga kilku wieków. Apollo był czczony przez Greków jako bóg zarówno muzyki i medycyny. Gojenie i dźwięk zostały uznane za wysoce rozwinięte święte nauki w systemach edukacyjnych egipskich i greckich.przewozy do francji Wkrótce po I wojnie światowej i II wojny światowej, muzycy Wspólnoty wszystkich typów, zarówno amatorów jak i profesjonalnych, uraczył weteranów, cierpi urazy zarówno fizyczne i emocjonalne z czapki z logo firmy wojen. Środowisko lekarskie jest teraz obejmując wartość muzyki w uzdrowieniu lub opieki paliatywnej szerokiej gamy pacjentów: przewlekle i nieuleczalnie chorych, niepełnosprawnych, zaburzenia neurologiczne i umysłowo. Programy muzykoterapii pojawiały się w szpitalach i ośrodkach leczniczych w całym kraju.

Choroba serca jest głównym powodem śmierci w Stanach Zjednoczonych. Ci, którzy cierpią z powodu chorób serca albo umiera przedwcześnie lub cierpią na znaczny spadek jakości życia. Coraz więcej dowodów okazuje się, że muzyka jest kojące dla serca. Marconato i kolegów odnotowano w Arq Bras Cardiol. w 2001 roku, obniżenie poziomu stresu i zwiększenie osobistej satysfakcji, wyższe spożycie błonnika bogate żywności, niższe spożycie cholesterolu i lepsze perspektywy na życie ludzi na podatny w muzykoterapii. Białe w American Journal of Critical Care w 1999 roku wykazały, że u pacjentów z ostrym zawałem serca, muzykoterapia wiązało się ze zmniejszeniem częstości akcji serca, częstość oddechów, i zawału zapotrzebowania na tlen. Guzzetta poszedł dalej i zgłaszane Serca Lung w 1989 roku, że częstość występowania powikłań sercowych okazała się niższa u pacjentów przyjmowanych do zakładu opieki wieńcowej ze wstępnej diagnozy zawału serca, jeśli zostały one poddane terapii relaksacyjnej muzyki i.

– autor artykułu