denturysta.pl

lekarze specjalisci lublin

lekarze specjalisci lublin

Czy osoby z jaskrą nosić soczewki kontaktowe

Jaskra jest warunkiem oka, w którym czyjaś nerwu wzrokowego jest uszkodzone i zniszczone upływem czasu. Najczęściej, jaskra może być przypisana do zwiększonego ciśnienia wewnątrzgałkowego w wyniku odwodnienia zablokowania. Inne przyczyny jaskry obejmują słaby dopływ krwi do nerwu włókien nerwowych, słabą strukturę nerwów lub niedobór włókien nerwowych.

Jeśli zdiagnozowano jaskrę, to mogą być już problemy z widzeniem. Być może już zostały przepisane soczewki korekcyjne. Jeśli jesteś nowy w okularach, a nawet jeśli już zużyte szklanki na całe życie, można się zastanawiać, czy jesteś uprawniony do noszenia soczewek kontaktowych.

Dobre wieści

W ciągu ostatnich 40 lat, korekcja soczewkami kontaktowymi widzieliśmy ogromne ulepszenia. Z tego powodu, niemal każdy może korzystać z kontaktów w celu skorygowania ich wizji – w tym wielu ludzi, którzy cierpią z powodu jaskry. Dzisiejsze soczewki kontaktowe są zarówno w twardych i miękkich soczewek obiektywu formach.

– Twarde (sztywne) Obiektywy

Nowoczesne sztywne soczewki tlenu pozwalają na przechodzenie przez nie w celu dotarcia do oka. Ta nowa wersja obiektywu dysku jest ogólnie dobrze tolerowany, nawet przez niektórych ludzi z jaskrą. Nowe osiągnięcia w sztywnych soczewek obejmują bifokalną funkcję, która zapewnia korekcję krótkowzroczności i dalekowzroczności obu. Jeśli uważasz, że sztywne soczewki może być dobrym rozwiązaniem dla ciebie, to jest bardzo ważne, aby skonsultować się ze specjalistą soczewek kontaktowych. Kiedy widzisz specjalistą soczewek kontaktowych w celu ustalenia, czy sztywne soczewki są dla Ciebie, upewnij się, aby wspomnieć, że zdiagnozowano jaskrę.

– Miękkie soczewki

Miękk ie soczewki kontaktowe stały się bardzo popularne ze względu na ich wygodne dopasowanie.

– autor artykułu